کد خبر : 12481
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶

سازمان تعزیرات بلای جان کارآفرینان شده است/ بسیاری از شرکت‌ها را ورشکسته کرده است/ لزوم تجدید نظر در چگونگی رسیدگی به پرونده‌ها توسط تعزیرات

سازمان تعزیرات بلای جان کارآفرینان شده است/ بسیاری از شرکت‌ها را ورشکسته کرده است/ لزوم تجدید نظر در چگونگی رسیدگی به پرونده‌ها توسط تعزیرات

اظهارات و مطالبات مهم سیداحمد آوایی در نشست با رئیس‌جمهور: سازمان تعزیرات بلای جان کارآفرینان شده است/ بسیاری از شرکت‌ها را ورشکسته کرده است/ لزوم تجدید نظر در چگونگی رسیدگی به پرونده‌ها توسط تعزیرات خط آهن تهران_خرمشهر در بخش لرستان باید دو خطه شود مردم مظلوم خوزستان با تشنگی، طعم تلخ بی‌عدالتی، تبعیض، فقر و

اظهارات و مطالبات مهم سیداحمد آوایی در نشست با رئیس‌جمهور:
سازمان تعزیرات بلای جان کارآفرینان شده است/ بسیاری از شرکت‌ها را ورشکسته کرده است/ لزوم تجدید نظر در چگونگی رسیدگی به پرونده‌ها توسط تعزیرات

خط آهن تهران_خرمشهر در بخش لرستان باید دو خطه شود

مردم مظلوم خوزستان با تشنگی، طعم تلخ بی‌عدالتی، تبعیض، فقر و بیکاری را می‌چشند

دولت باید خسارات کشاورزان متضرر خوزستان و دزفول در سیل سال ۹۸ و خشکسالی سال جاری را بپردازد

سیداحمد آوایی در نشست مجمع نمایندگان خوزستان با رئیس‌جمهور، مطالبی را با صراحت در خصوص مسائل شهرستان، استان و کشور بیان کرد.

نماینده مردم شریف دزفول در مجلس شورای اسلامی در این دیدار خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: مردم شریف خوزستان با وجود ثروت‌های طبیعی که در این استان وجود دارد، طعم تلخ بی‌عدالتی را می‌چشند و سهم‌شان از این همه منابع نفت و گاز، بیکاری و گسترش فقر و تبعیض است. این در حالی است که‌ مردم خوزستان با وجود منابع سرشار آبی نیز، از این نعمت خدادادی بی بهره بوده و تشنه هستند. تشنگی شایسته مردم مظلوم خوزستان نیست که هشت سال در مواجهه با دشمن بعثی مقاومت کردند.
سیداحمد آوایی در ادامه اظهارات خود به سیل سال ۱۳۹۸ و خشکسالی سال جاری اشاره کرد و خطاب به رئیس‌جمهور گفت: متاسفانه دولت نه در سال ۹۸ و نه در سال‌جاری، هیچ خسارتی به کشاورزان متضرر خوزستان و دزفول پرداخت نکرده است، در حالی که اقتصاد خوزستان و دزفول وابسته به کشاورزی است. بنابراین ضرورت دارد، دولت نسبت به پرداخت خسارات به کشاورزان، اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد.
نماینده دزفول با اشاره به بحران آب نیز افزود: برای طرح جامع آبرسانی شهرستان دزفول که دارای ۱۲ شهر اقماری می‌باشد و از بحران آب رنج می‌برد، ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که متاسفانه فقط ۲۵۰ میلیارد تومان از آن اختصاص یافته است. دولت بابد نسبت به اختصاص کامل این اعتبار و همچنین تقویت منابع آب برنامه‌ریزی شده از طریق سدهای متوسط مانند دو سد شیرین‌آب و سردشت که جزء مصوبات دولت دهم است، اهتمام جدی نشان داده و آن‌ها را اجرایی نماید.
سید احمد آوایی در ادامه نسبت به فرسوده بودن راه آهن تهران_خرمشهر انتقاد جدی مطرح نمود و عنوان کرد: راه آهن تهران_خرمشهر، اولین خط آهن کشور است که متاسفانه بخش اعظم آن همچنان یک خطه و فرسوده است، این در حالی است که برخی مناطق در کشور که حتی یک متر خط آهن نداشتند، در حال حاضر راه‌ آهن‌شان دو خطه است. متاسفانه هیچ دولتی هم نسبت به دو خطه کردن این مسیر پر رفت‌وآمد، اهتمام نداشته و اقدامی صورت نداده است.* البته راه آهن تهران_اراک دو خطه شده است و همچنین در خوزستان هم به دلیل عبور قطار از دشت، مشکلی چندانی نداریم، اما معضل جدی این خط آهن، بخش لرستان است. لذا از شما تقاضا دارم دستور دهید خط آهن تهران_خرمشهر را در بخش‌هایی که یک خطه است به ویژه در بخش لرستان، دو خطه کنند تا زمان سفر به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرده و امنیت قطارها نیز بیشتر گردد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در این نشست با اشاره به مشکلات و معضلات عدیده‌ای که سازمان تعزیرات برای کارآفرینان اقتصادی ایجاد کرده، خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: سازمان تعزیرات بلای جان کارآفرینان شده است. در زمانی که شما رئیس قوه قضائیه بودید، با پیگیری وزیر وقت دادگستری، نسبت به بررسی مجدد احکام پرونده‌های قاچاق که در سازمان تعزیرات صادر گردیده و توسط دادگاه بدوی و تجدیدنظر، نهایی شده اما در ادامه مشخص می‌شود “خلاف بیّن شرع” بوده، از طریق اعمال ماده ۴۷۷ موافقت نمودید، این در حالی است که در حال حاضر رئیس محترم قوه قضائیه با بررسی مجدد این احکام مخالفت نموده است. لذا از شما تقاضا دارم از طریق رایزنی با رئیس محترم قوه قضائیه، ایشان را در راستای اعمال ماده ۴۷۷ در خصوص احکام صادره تعزیرات که مرتبط با پرونده‌های قاچاق است متقاعد نمایید چرا که روند فعلی بررسی این پرونده‌ها توسط تعزیرات، بسیاری از شرکت‌هایی که کارآفرین هستند را به ناحق ورشکسته می‌کند. چنانچه رئیس محترم قوه قضائیه همچنان مخالفت نمودند، تقاضا دارم رسیدگی به چنین پرونده‌هایی را از سازمان تعزیرات خارج نموده و به قوه قضائیه واگذار نمایید تا بتوان از طریق اعمال ماده ۴۷۷، نسبت به اعاده بررسی آن‌ها اقدام نمود. ضرر رسیدگی به چنین پرونده‌هایی در سازمان تعزیرات برای توسعه و اشتغال کشور، به مراتب از سود آن بیشتر است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.