کد خبر : 12921
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱

برداشتن گام پایدارِ تاریخی در تکمیل پروژهای آب شرب شوشتر و گتوندبا اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان از محل محرومیت زدایی و سفر رئیس جمهور بــه خــوزسـتـان

برداشتن گام پایدارِ تاریخی در تکمیل پروژهای آب شرب شوشتر و گتوندبا اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان از محل محرومیت زدایی و سفر رئیس جمهور بــه خــوزسـتـان

با پیگیری های مستمر چند سال اخیر نماینده مردم که بـا بـرگزاری جلسات و بـازدیدهای متعدد با وزیران نیرو ، مـعاونین آنان و اسـتانداران وقت و مدیران عامل آبفا خوزستان و بازدید های مکرر مسئولین آن وزارتـخانه و مدیران مرتبط توافقاتی تاریخی انجام شد که با اجرای آن توافقات تـمامی روستاها و شهرهای شـوشتر و

با پیگیری های مستمر چند سال اخیر نماینده مردم که بـا بـرگزاری جلسات و بـازدیدهای متعدد با وزیران نیرو ، مـعاونین آنان و اسـتانداران وقت و مدیران عامل آبفا خوزستان و بازدید های مکرر مسئولین آن وزارتـخانه و مدیران مرتبط توافقاتی تاریخی انجام شد که با اجرای آن توافقات تـمامی روستاها و شهرهای شـوشتر و گــتوند از آب سـالم بـهره مند خـواهند شد.لیکن بخش قابل توجه ای از ایـن پروژهـای مهم آبــرسانی بـه ۲۲۰ روسـتا و شهرهای ده گانه شوشتر و گتوند انجام نشد و بصورت نیمه تمام باقیماندند.

خوشبختانه پس از جلسه اخیر با وزیر نیرو، سفر معاون آن و جلسه با استاندار دکتر خلیلیان، نشستی در کمال وحدت بین مدیران حوزه انتخابیه و استان در ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ با دعوت نماینده مردم از مدیرعامل آبفا خوزستان و معاونین آن انجام شد که با حضور مدیران آبفا شوشتر و گتوند و فرمانداران هر دو شهرستان در فرمانداری شوشتر برگزار گردید.

در این نشست توافق شد پروژه های نیمه تمام با سرعت بیشتر و همچنین برداشتن موانع و مشکلات موجود آنان و تامین اعتبار، مورد توجه و تکمیل قرار گیرند تا که بااختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان از محل محرومیت زدایی و سفر رئیس جمهور به خوزستان و سپردن اجرای این پروژه ها به قرارگاه سازندگی امام حسن (ع) این گام بزرگ و تاریخی در شوشتر و گتوند در سال ۱۴۰۱ برداشته شود.

اهم مـصوبـات جـلسه ۶ اردیـبهشت ۱۴۰۱:

الف) آبـفای شــوشــتر؛
۱️⃣ اجرای مناقصه پروژه‌ اصلاح تاسیسات یشانسخی کـه فاز اولش ۶ روسـتا را در بر می‌گیرد.
۲️⃣ اجـرای مـناقصه تاسیسات آبـرسانی چـهارگاوه در روزهـای آیـنده برای مرتبه دوم که بـا مشخص شدن پـیمانکار عـملیات آن‌ آغـاز می‌شود بنحوی که خط انتقال تاسیسات از چهارگاوه تا یشانسخی اجرا می شود.
۳️⃣ تاکید بر پروژه اصلاح و تکمیل تاسیسات شهر گوریه و اجرای مـناقصه آن
۴️⃣ کلنگ‌زنی خط انتقال آب گرگر به زودی و اجرای آن تـوسط قـرارگاه محرومیت زدایی
۵️⃣ مشخص شدن پیمانکار تاسیسات سه‌راهی دیلم تا چند ماه آینده و آغاز عملیات اجرایی آن
۶️⃣ حفر دو حلقه چاه در چمترخان توسط شرکت آبفا و اجرای خطوط انتقال آن توسط قرارگاه محرومیت زدایی
۷️⃣ آغاز مجدد عملیات تکمیل فاضلاب منطقه بین الحرمین شهر شوشتر در روزهای آینده
۸️⃣ آغاز عملیات اصلاح شبکه آب خیابان شهید (سادات) شهر شوشتر با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در روزهای آینده
۹️⃣ تجهیز و راه‌اندازی ایستگاه‌های جـمع‌آوری فاضلاب شماره‌های ۵ و ۱۳ و تصفیه خانه فاضلاب شهر شوشتر؛ کـه بـا توجه به برآورد پـیمانکار و مشاور طرح طی روزهای آینده مناقصه آن برگزار می‌شود.
🔟 شرکت آبفا متعهد شد تـا به ثمر رسـیدن پـروژه‌های آبـرسانی نسبت به آبرسانی موقت به روستاها اقدام نماید.
۱️⃣۱️⃣ شایان ذکر است تنظیم اسناد پروژه اصلاح شبکه بافت قدیم شهر شـوشتر نیز در حال طی کردن مراحل است که با تاکید مسئولان شهرستان مقرر شده در آن تسریع شود تا به مرحله مناقصه برسد.

ب) آبـفا گــتونـد:

۱️⃣ قرارداد اصلاح شبکه توزیع آب منطقه سرکه شهر گتوند به طول ۱۳ هزار و ۸۴۵ متر در اقطار ۹۰ تا ۲۵۰ میلیمتر و اصلاح یک هزار و ۸۰۰ فقره انشعاب توسط پیمانکار انجام و در مرحله تحویل قطعی می باشد.
۲️⃣ قرارداد اصلاح شبکه توزیع آب منطقه سه محل و تکمیل منطقه سرکه شهر گتوند به طول ۱۴ هزار و ۳۰۰ متر در اقطار ۹۰ تا ۲۵۰ میلیمتر و اصلاح یک هزار و ۱۰۰ فقره انشعاب توسط پیمانکار انجام و در مرحله تحویل موقت می باشد.
۳️⃣ پروژه اصلاح شبکه توزیع آب شهر سماله به طول ۱۳ هزار متر در اقطار ۹۰ تا ۲۰۰ میلیمتر و اصلاح ۷۰۰ فقره انشعاب توسط پیمانکار انـجام شده است و مـرمت نوار حفاری صورت پذیرفته و ۵۰۰۰ متر نیز تاکنون آسفالت شده است.
۴️⃣ عملیات اجـرای خطوط انتقال آب از تاسیسات جدید به شهر صالح‌شهر به طول ۲ هزار ۴۰۰ متر، نصب شیرآلات خط انتقال و اتصال پمپ چاه به خط انتقال توسط پیمانکار انجام شده است و خط انتقال در مرحله تست می باشد.
۵️⃣ پروژه اجرای خط انتقال برق به تاسیسات آبرسانی جدید صالح شـهر بـه طول ۲ هزار و ۴۰۰ متر نیز دارای پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصد مـی باشد کـه بـا نصب ترانس برق خریداری شده بزودی پروژه وارد مدار بهره برداری می شود.
۶️⃣ اجرا شدن خطوط انتقال پروژه آبرسانی به شهر ترکالکی به طول ۴ هزارمتر
۷️⃣ عملیات اجرای خط انتقال به روسـتاهای آبید عـلی باز و حاجی بابا تـوسـط پیمانکار در حال انجام بوده که به دلیل وجود معارضین مـحلی، ۵۰۰ متر از خـط انتقال باقیمانده است که با رایزنی و پیگیری های مـتعدد به زودی آب شرب مردم شریف روستاهای مورد اشاره از منابع با کیفیت تامین خواهد شد.

۸️⃣ بررسی های فنی و تصویب آلبوم توسط مدیریت محترم دفتر فنی، تـهیه اسناد مناقصه و احداث ایستگاه تقویت فشار در راسـتای تامین آب روستاهای دهـلران و شهید محمدی
۹️⃣ اجرای پروژه آبرسانی شهر جنت مکان در راستای پروژه های محرومیت زدایی

در پایان از دکتر محرابیان وزیر نیرو و معاونین ایشان، دکتر خلیلیان استاندار خوزستان، مدیرکل آبفا خوزستان، فرمانداران شوشتر و گتوند و همچنین مدیران آبفا شوشتر و گتوند کمال تشکر را داریم.

🌐 تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.