آخرین خبرها

لزوم اصلاح آمار اراضی قابل کشت شوشتر در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان

لزوم اصلاح آمار اراضی قابل کشت شوشتر در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان

درجلسه شورای کشاورزی حسین پنبه دانه پور فرماندار شهرستان شوشتر خواستار لزوم اصلاح آمار اراضی قابل کشت شوشتر در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان شد.

 

فرماندار شهرستان شوشتر گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان باید آمار ثبت شده در خصوص اراضی قابل کشت در شوشتر را اصلاح کند تا مشکلات این حوزه در شهرستان کاهش یابد.

حسین پنبه دانه پور در نشست شورای کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: حدود
۱۰۰ هزار هکتار زمین قابل کشت در شهرستان شوشتر وجود دارد که متاسفانه به هر دلیل، ۴۵ هزار هکتار یعنی کمتر از نصف این مقدار در جهاد کشاورزی استان برای شهرستان ما ثبت شده است.

وی ضمن اشاره به مسائل پیش آمده در این مورد افزود: این آمار ثبت شده و اشتباه باعث می شود تا در موارد مختلف مانند تخصیص سهمیه های بذر، کود، سوخت و… برای کشاورزان عزیز با مشکلات و کمبودهای مختلف مواجه شویم و در حق این قشر زحمتکش اجحاف شود.

وی در ادامه با تاکید بر حمایت از کشاورزان بیان کرد: در رابطه با قیمت شلتوک با پیگیری های نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار محترم مسئله صادرات این محصول از استان ما به کشور عراق مجوزهای لازم اخذ گردید و ان شاءالله با برنامه ریزی این مسئله انجام می شود.

رئیس شورای کشاورزی شهرستان شوشتر تصریح کرد: اما به هرصورت وقتی محصولی در بازار زیاد شود، طبیعتاً با نوسانات قیمت مواجه خواهد شد و نمی توان از این موضوع جلوگیری کرد.

در ادامه جلسه، پنبه دانه پور بیمه محصولات کشاورزی را مهم برشمرد و اذعان داشت: نهادهای مرتبط با کشاورزان، این عزیزان را ترغیب به بیمه محصولات خود کنند و در فرهنگسازی این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند، چرا که با توجه به وقوع بحران های احتمالی و مشکلات مالی دولت، پرداخت خسارت با تاخیر و سختی انجام خواهد شد.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *