آخرین خبرها

صدور احکام جدید بازنشستگان تأمین اجتماعی به پایان اردیبهشت موکول شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در حالی صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی قرار بود بر اساس دستمزد اسفند ۹۹ و مرحله دوم متناسب سازی از ۱۹ فروردین صادر و حقوق بازنشستگان بر اساس آن پرداخت شود که در اقدامی عجیب احکام بر اساس دستمزد تیر ۹۹ و قبل از مرحله نخست متناسب سازی صادر و حقوق بازنشستگان پرادخت شد.
همچنین در پی این اقدام بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگی نسبت به این موضوع انتقاد کردند و در ادامه، روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مقرر بود سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت مستمری‌ها و متناسب‌سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت‌ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی‌ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.
با دریافت تماس‌های متعدد از سراسر کشور و طرح اشکالات احتمالی در خصوص پرداخت حقوق به سایر سطوح مستمری‌بگیران(غیرحداقلی‌بگیران)، دستور بررسی مجدد احکام جدید توسط دکتر سالاری صادر شد و نتیجه بازبینی مجدد، ظرف بیست و چهار ساعت آینده اعلام خواهد شد.
وی با گذشت ۲۴ ساعت از انتشار اطلاعیه‌ای سازمان تأمین اجتماعی و وعده داده شده مبنی بر اصلاح احکام جدید حقوق بازنشستگان این سازمان، روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی به دنبال طرح برخی ابهامات در چگونگی متناسب سازی مستمری بازنشستگان در فروردین سال جاری، سازمان تأمین اجتماعی اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده‌است: نظر به انعکاس نقطه‌نظرات مستمری‌بگیران عزیز سازمان از سوی مدیران کل استانها و کانون‌های بازنشستگان سراسر کشور مبنی بر وجود پاره‌ای اشکالات و ابهامات در چگونگی افزایش مستمری فروردین‌۱۴۰۰ برخی از غیرحداقل‌بگیران، با وصول نظرات و بررسی کارشناسی به عمل آمده؛ وجود بعضی ایرادات نرم افزاری در محاسبات مستمری متناسب سازی شده در خصوص متوسط بگیران(غیرحداقل بگیران) ملاحظه شد که مستلزم اصلاح فنی و نرم‌افزاری است.

بر این اساس مقرر شد به منظور جلوگیری از توقف در پرداخت مستمری‌ها، پرداخت برمبنای محاسبات فعلی استمرار یابد و همزمان نسبت به بررسی و رفع ایرادات نرم‌افزاری و اعمال اصلاحات و صدور احکام جدید برای مستمری‌بگیران فوق تا پایان اردیبهشت سال جاری اقدام لازم انجام شود.

 


تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *