آخرین خبرها

پیگیر تخصیص حق آبه کشاورزی و جلوگیری از انتقال غیر علمی آب کارون هستیم

پیگیر تخصیص حق آبه کشاورزی و جلوگیری از انتقال غیر علمی آب کارون هستیم

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان عنوان کرد: بر اساس پیگیری های نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی به جهت ممانعت از هرگونه تصمیم غیرکارشناسی در بحث تخصیص حقابه کشاورزی و انتقال آب، هیاتی از سوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از رودخانه کارون و تاسیسات آب و فاضلاب در اهواز بازدید کردند.

نماینده مردم شریف اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی در این بازدید گفت: با توجه به مباحث مطرح شده پیرامون کاهش تخصیص حقابه خوزستان در سند جامع آب کشور و انتقال غیر علمی آب از سرشاخه های کارون ضروری دانستیم که شرایط کمی و کیفی رودخانه کارون را با توجه به روند خشکسالی های اخیر که وضعیت نگران کننده ای را برای رودخانه کارون و کشاورزی استان رقم زده بود به مرکز گزارش دهیم.

وی افزود: متاسفانه وزارت نیرو در خصوص پروژه تونل انتقال آب بهشت آباد در استان چهارمحال بختیاری و همچنین بحث تخصیص حق آبه کشاورزی استان خوزستان قصور مشخصی دارد.

سید کریم حسینی بیان کرد: ما در موازات پیگیری این کارها و جلوگیری از بحث تایید مجوز زیست محیطی تونل بهشت آباد و همچنین تخصیص حق آبه کشاورزی، برای تدوین سند جامع آب در وزارت نیرو، رایزنی های لازم را در مرکز انجام داده ایم.

وی اظهار داشت: از کمیسیون کشاورزی و منابع آب و محیط زیست خواستیم که به شکل میدانی در استان خوزستان حضور داشته باشند و از نزدیک وضعیت کارون و همچنین کمبود آب، دبی کم و کیفیت پایین در رودخانه کارون را مشاهده کنند.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: در ادامه حضور این هیات در خوزستان فردا یک نشست کارشناسی با حضور استاندار، نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی مرتبط با این این موضوع تشکیل می شود تا دلایل و مستندات لازم به جهت حفظ منافع استان در این خصوص ارائه و مورد بررسی قرار گیرد.

 


تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *