آخرین خبرها

 شهیدزاده مطرح کرد؛ تولید و صادرات شرط اصلی صندوق توسعه برای قرارداد با بانک‌ها/درباره مسایل ریالی مشکلی با بانک‌ها نداریم

 شهیدزاده مطرح کرد؛  تولید و صادرات شرط اصلی صندوق توسعه برای قرارداد با بانک‌ها/درباره مسایل ریالی مشکلی با بانک‌ها نداریم

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: براساس قانون و به منظور اجرای شعار سال شرط اصلی ما در انعقاد قرارداد با بانک‌ها، سرمایه‌گذاری مالی برای تولید محصولات در داخل، بویژه انجام صادرات است و در غیر اینصورت صندوق توسعه ملی منابعی را به بانک‌ها تخصیص نخواهد داد.

 

مرتضی شهیدزاده رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح سیاست‌های این صندوق در سال جاری برای تقویت تولید گفت: سیاست ما براساس فرمایش مقام معظم رهبری درباره تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها برنامه‌ریزی شده است که در این راستا یک سری مقررات مورد نیاز را تدوین و قرار است، برای تصویب به هیئت امنای صندوق ارائه شود.

 

وی با اشاره به حمایت صندوق توسعه ملی از توسعه صنعت داخلی هم اظهار کرد: براساس قانون شرط اصلی ما در انعقاد قرارداد با بانک‌ها، هزینه کرد و سرمایه‌گذاری مالی برای تولید محصولات در داخل بویژه انجام صادرات است و در غیر اینصورت صندوق توسعه ملی منابعی را به بانک‌ها تخصیص نخواهد داد.

 

شهیدزاده تصریح کرد: صندوق توسعه ملی در بخش وصول مطالبات خود هم مانند سیستم بانک‌ها عمل می‌کند، بعد از سپرده‌گذاری در بانک‌ها براساس تعهدی که بانک ارائه کرده، در زمان سررسید مطالبات وصول می‌شود و ما در خصوص مسایل ریالی هیچ مشکلی با بانک‌ها نداریم.

 

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی تاکید کرد: این صندوق در حوزه دریافت مطالبات از بخش خصوصی هم مشکلی ندارد و به طور مرتب با بانک‌ها کار می‌کند، ما به دلیل شیوع کرونا برای کمک به بخش خصوصی زمان پرداخت مطالبات را تاکنون تمدید کرده‌ایم.

 

 

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *