نماینده اهواز تاکید کرد: انتقال فولاد اکسین و کربن به شهرهای دیگر خط قرمز ما است/خوزستان سرشار از منابع و صنایع است

نماینده اهواز تاکید کرد: انتقال فولاد اکسین و کربن به شهرهای دیگر خط قرمز ما است/خوزستان سرشار از منابع و صنایع است

مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس ضمن تاکید بر اینکه خوزستان ظرفیت بسیاری در زمینه صنایع دارد، گفت: اجازه هرگونه جابجایی و خروج صنایع اهواز به شهرهای دیگر یا واگذاری مدیریت آن به غیر را نمی دهیم.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خط قرمز ما خروج و جابه جایی کارخانه کربن ایران و فولاد اکسین از اهواز است، گفت: این کارخانه‌ها متعلق به مردم و جوانان اهواز است و ارزش افزوده آن باید برای این شهرستان باشد.

وی هرگونه خبر در خصوص احتمال انتقال کارخانه کربن ایران و اکسین از اهواز به شهرهای دیگر را فضاسازی رسانه‌ای و مجازی دانست و افزود: این شرکت‌ها با قدمت بالا و تاثیرگذار در صنعت کشور هستند و اخیرا موضوع جابه جایی آن را مطرح می کنند که نه تنها به شدت با آن مخالف هستیم که اجازه خروج نیز نمی دهیم.

نماینده مردم شریف اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته موافق خارج شدن از بافت شهری به خارج از شهر هستیم زیرا برای مردم آلودگی دارد و اگر به خارج از شهر منتقل شود بهره وری آن بالا می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه خوزستان به دلیل موقعیت جغرافیایی، نزدیکی به دریا و مرزهای زمینی، ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد کارخانه و صنایع بیشتری دارد، بیان کرد: این شرکت ها ارزش افزوده بالایی دارند که می توانند به توسعه کشور و اهواز کمک کنند اما خط قرمز ما خروج این شرکت ها از اهواز است.

یوسفی در پایان تاکید کرد: در بحث گروه ملی اهواز پیگیری هایی انجام شده تا از بروز مشکل برای شرکت هایی که در ادوار مختلف و بر اثر سوءمدیریت به مرز نابودی و زیان رسیدند، جلوگیری شود.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *