آخرین خبرها

عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد: ضرورت تامین فوری حق آبه مورد نیاز کشاورزان خوزستان

عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد: ضرورت تامین فوری حق آبه مورد نیاز کشاورزان خوزستان

عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد:
ضرورت تامین فوری حق آبه مورد نیاز کشاورزان خوزستان/کشت پاییزه نیازمند تامین آب است/خوزستان با تولید ١.٣ میلیون تن گندم رتبه نخست کشور است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشت پاییزه افزود: باتوجه به اینکه مقرر شد کشت جایگزین و کشت محصولات استراتژی مانند گندم صورت گیرد، لازم است هرچه سریعتر حق آبه مورد نیاز کشاورزان تامین شود.

مهندس مجتبی یوسفی در پایان سفر یک روزه معاون اقتصادی رئیس جمهور در جلسه‌ای که با حضور استاندار و مدیران کشوری و استانی در استانداری خوزستان برگزار شد ، اظهار کرد: تنش‌های آبی در ماه‌های گذشته باعث آسیب به مردم خوزستان شد و لازم است به مشکلات مردم قبل از اینکه دچار بحران شوند توجه شود.

وی با اشاره به کشت پاییزه افزود: باتوجه به اینکه مقرر شد کشت جایگزین و کشت محصولات استراتژی مانند گندم صورت گیرد، لازم است هرچه سریعتر حق آبه مورد نیاز کشاورزان ، تامین شود.

مهندس یوسفی گفت: متاسفانه ٢۴ میلیون تن کالاهای اساسی از جمله گندم، دانه های روغنی و ذرت را وارد می‌کنیم و باعث خروج حدود ٨ میلیارد دلار ارز از کشور می‌شود و باتوجه به تولید ١.٣ میلیون تن گندم در استان رتبه اول را در کشور داریم که متاسفانه حق آبه آن تامین نشده است.

وی تصریح کرد: در بازدیدی که با قائم مقام وزیر جهاد در خصوص کالاهای استراتژی از منطقه کارون و مشکلات استان در عدم تأمین حق آبه داشته‌ایم، لازم است که هرچه سریعتر به موضوع حق آبه توجه شود که فصل کشت در ١٠ روز آینده باید تایین تکلیف شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشاورزان کشت تابستانه را انجام نداده‌اند و اگر اکنون کشت پاییزی را انجام ندهند در این وضعیت بد اقتصادی معیشت آنها به خطر خواهد افتاد که باید در اسرع وقت توسط وزارت نیرو و سازمان آب و برق حق‌آبه کشت تابستانه، و به صورت ویژه کشت گندم تامین شود.

 

🌐  تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *